Хакатони: Що Це І Навіщо Їх Проводять І Для Кого Вони Підходять?

Редакція не несе відповідальності за факти та оціночні судження, оприлюднені у рекламних матеріалах. Згідно з українським законодавством відповідальність за зміст реклами несе рекламодавець. Матеріали з плашкою СПЕЦПРОЄКТ та ЗА ПІДТРИМКИ також є рекламними, проте редакція бере участь у підготовці цього контенту і поділяє думки, висловлені у цих матеріалах. Ідеї та розробки, запропоновані на хакатоні, допоможуть Україні боротися та запобігати всім формам насильства проти дітей, жінок і чоловіків. Найкращі ідеї стануть відомі в усьому світі завдяки мережі представництв та програм ПРООН у понад one hundred seventy країнах і територіях”. Розвивайте не лише фахові скіли, а також навички презентації, ефективної комунікації, креативного мислення, здатності виходу «за обмежуючі рамки» для пошуку нових рішень.

хакатони в україні

Важлива складова будь-якого хакатону — це підтримка інноваційних ідей. Тому виграти можна не тільки матеріальні призи, а й, наприклад, спонсорство, грант чи навчання. Якщо спершу вони проводились лише для айтішників, які збиралися разом для сеансу групового програмування, то сьогодні хакатони відбуваються ледь не в усіх професійних областях і вирішують максимально різноманітні завдання. В офлайні усі учасники збираються в одному місці з цілодобовим доступом і проводять там увесь час хакатону. Організатори зазвичай забезпечують їх усім необхідним (їжею, канцелярією, зручними місцями), щоб команди працювали над завданням не відволікаючись.

Також ми організували простір для спільної роботи над створенням нових чи покращенням наявних технічних інструментів. Під час хакатону була можливість поспілкуватися з іншими учасниками, отримати допомогу та допомогти іншим. Вікіхакатон — онлайн-захід для підвищення технічних навичок спільноти вікіпроєктів та для спільної роботи над технічними інструментами. Його провела ГО «Вікімедіа Україна» 22—23 січня 2022 року.

«Неможливо вибудувати суперзахист один раз і бути впевненим, що ніхто не зможе його зламати. Наше завдання — не лише побудувати цифрову державу з найзручнішими онлайн-послугами, а й постійно покращувати рівень її безпеки. Робота приватного сектору, безпека людей — усе це тепер є частиною національної безпеки.

Усі команди презентують свої ідеї перед журі під час пітчингу. Переможці зазвичай отримують цінні призи, а також різного роду підтримку для втілення проєкту в життя (від порад і менторства до грошової допомоги). В Україні відбудеться другий щорічний хакатон, де українські розробники зможуть продемонструвати свої напрацювання для ЗСУ, а також отримати 1 млн доларів на розробку власного продукту, який зможе ефективно захищати від ворожих безпілотників.

Також у межах пілоту частка 15-річних учнів і студентів проходитиме тест з англійської мови. Це пов’язано з тим, що Україна стала однією з-поміж 22 країн, які пілотуватимуть додаткову галузь PISA-2025, а саме оцінювання з іноземної мови. Тож дітям можна дати завдання скласти алгоритм подолання соціальних проблем людиною епохи реалізму. Учням необхідно буде детально прочитати текст та сформувати розуміння, хто ці герої та що вони мають спільного. Це захід на декілька уроків, до якого можна залучити кількох вчителів. На цьому заході можна розглядати не лише тему якогось предмета, а й соціальні проблеми, проблеми школи тощо.

«Хакатони завжди дають доступ до переліку актуальних челенджів та інформаційних ресурсів провідних організацій-лідерів галузі. Разом з менторською підтримкою, це значно розширяє стітогляд і дає змогу дивитися на нові горизонти», — Володимир Стаценко, переможець ActInSpace Dnipro 2020, учасник NASA Space Apps Challenge Dnipro 2022. Після заповнення форми реєстрації на сайті кожен учасник отримує листа на пошту з посиланням на Гайдлайн Учасника та в Slack. Активний лінк на Гайд Учасника на час Хататону закріплені в повідомленнях в спільноті Slack. Захід відбудеться за підтримки Міністерства освіти і науки України, ReThink, greencubator, Геологічної Інвестиційної Групи, DTEK Oil&Gas (ДТЕК Нафтогаз), European Business Association та Національної Асоціації Добувної Промисловості України.

Серед них — інженерні, космічні, творчі, соціальні та інші напрямки. Що ж таке хакатони й навіщо брати у них участь — розбираємо на прикладі наймасшатбніших космічних хакатонів. У залежності від складності завдання його можуть оголосити безпосередньо на початку хакатону або повідомити заздалегідь напрямки, в яких необхідно буде готувати рішення.

Демедюк наголосив на важливості вжиття заходів для підвищення рівня кібербезпеки України та посилення взаємодії між державою, академічною спільнотою і приватним сектором. Також потрібно налагодити співпрацю з великими компаніями, корпораціями, фондами, зацікавленими в таких івентах. Ще слід обзавестися контактами в спільнотах розробників в своїй країні, місті. З огляду на складну безпекову ситуацію в Україні, спричинену російською агресією, зокрема через масштабні ракетні обстріли українських міст російськими військами, ухвалено рішення перенести час проведення Національного оборонного хакатону 2022. У Міністерстві оборони визначили 12 переможців першого хакатону «Наступ машин» для вдосконалення безпілотних платформ на фронті, призовий фонд становить a hundred and twenty тис. Новий хакатон «Наступ машин», співорганізатором якого є Міністерство оборони України, відбудеться в травні.

У пошуках роботи, що відповідає кар’єрним амбіціям, кожен може зіткнутися зі значними труднощами, адже знайти ідеальну роботу не так вже й легко. Як вчинити, коли заманлива пропозиція не більш ніж приваблива обгортка для токсичного робочого середовища? Адже токсичність не лише пригнічує ентузіазм, але й може істотно вплинути на ментальне та фізичне здоров’я. Як визначити, чи є ваше майбутнє робоче місце токсичним, ще до того, як ви туди прийдете? Озброївшись правильними знаннями, ви зможете помітити тривожні ознаки вже на ранніх стадіях.

Ділимося з вами історіями декількох учасників NASA Space Apps Challenge Dnipro і ActInSpace Dnipro та їхнім професійним розвитком після хакатонів. Хакатони для громад об’єднують небайдужих громадян, які розробляють ідеї, спрямовані на покращення різних аспектів громадського життя. Мета таких заходів — привернути увагу суспільства до нагальних проблем, заохотити людей бути проактивними, надати їм ґрунтовний фідбек щодо життєздатності їхніх ідей, скерувати в потрібному напрямку. Для цього з учасниками працюють ментори — досвідчені експерти з різних галузей, які підтримують команди і дають практичні поради з розвитку проєктів. Хакатон – це захід, під час якого команди вирішують певну проблему в обмежений період часу.

Зараз Віталіна працює дизайн менеджеркою у компанії Dremten. Її основні задачі це спілкування з клієнтами, управління дизайн процесом, перевірка дизайну, презентація зробленої роботи клієнту. З 2021 року Віталіна бере участь у хакатоні від NASA, але вже у якості менторки й допомагає новачкам у роботі над їхніми проєктами. Віталіна із задоволенням ділиться своїм досвідом і знаннями та допомагає учасникам втілювати їхні ідеї в життя.

  • Згідно з українським законодавством відповідальність за зміст реклами несе рекламодавець.
  • Симулятор імітує Місяць зі сферами, що вказують на положення місяцетрусу.
  • Приєднання до цієї міжнародної організації надасть Україні доступ до європейського космічного ринку, сприятиме підготовці фахівців і розширенню співпраці з космічними агенціями інших країн.
  • Дізнався я про нього з інтернету і вирішив взяти участь.
  • На цьому заході можна розглядати не лише тему якогось предмета, а й соціальні проблеми, проблеми школи тощо.

Але хакатон – це “антипрокрастинаторський” формат, тобто він виключає тижні балачок та місяці підготовки. При грамотній роботі, яку допоможуть організувати ментори, учасники не матимуть шансів даремно провести час. Розмови, обговорення також будуть, але більш конкретні і по суті.

хакатони в україні

Класичний спосіб найму досвідчених «технарів» – дорогий і тривалий. Представники компанії Palantir, світового лідера в галузі military-tech, приїдуть до Києва, щоб увійти до складу журі Drone Hackathon. У 2023 році до них додалися основні бойові танки Leopard 2.

Стратегічним партнером України як у сфері оборони, так і в кібербезпеці є НАТО. В Україні вже проводились оборонні хакатони за форматом НАТО, але це перший хакатон у сфері кіберзахисту. Нагадаємо, посилення української ППО було однією з ключових тем розмов із партерами очільника МЗС України Дмитра Кулеби під час його поїздки на поля міністерської зустрічі НАТО у Брюсселі минулого тижня. Ці коментарі перегукуються із заявами Володимира Зеленського, який попередив на вихідних, що в України можуть закінчитися ракети ППО, якщо Росія продовжить свою інтенсивну кампанію бомбардувань. “Якщо одна сторона може стріляти, а інша не може відповісти, то програє та сторона, яка не може відповісти. Тож ставки дуже високі”, – сказав він. Використання новин з сайту дозволено лише за умови посилання (гіперпосилання) на “Європейську правду”, Републікація повного тексту статей, інтерв’ю та колонок – заборонена.

хакатони в україні

Хакатон (з англійської hack + marathon, що означає хакнути проблему за обмежений проміжок часу) — це змагання, протягом якого спеціалісти у певній галузі об’єднуються у команди та, за визначений проміжок часу, вирішують конкретне завдання або створюють власний проєкт. Наприклад, NASA Space Apps Challenge від Національного управління з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) вже 11 років поспіль збирає десятки тисяч космічних ентузіастів по всьому світу. Його учасники мають лише 48 годин, щоб вирішити завдання, присвячені дослідженню Землі й космосу. NASA Space Apps Challenge має декілька етапів — локальний і глобальний. Цього року локальні етапи хакатону від NASA пройшли у більш ніж 300 містах по всьому світу, серед них — і українське Дніпро. Цей конкурс космічних інновацій проходить раз на два роки за ініціативою Французького національного центру космічних досліджень (CNES).

Якщо ви зареєстрований користувач і хочете додати коментар то вам потрібно увійти, або ви можете додати коментар нижче анонімно. Ще хакатони використовують для пошуку перспективних команд і стартапів і подальших інвестицій в них. Приклад – покупка корпорацією Facebook білоруського стартапу MSQRD. Перший в Україні web3-хакатон Kyiv Tech Summit об’єднав понад 200 українських ІТ-спеціалістів.

При використанні матеріалів сайту обов’язковою умовою є наявність гіперпосилання в межах першого абзацу на сторінку розташування вихідної статті із зазначенням бренду видання AIN.UA. Матеріали з позначками «Новини компаній», «Анонси», «Акції», «Блоги» та PR публікуються на правах реклами. «Коли ми працюємо спільно, нашу країну не зможе подолати жоден ворог», – сказав Секретар РНБО України, побажавши учасникам заходу успіху і натхнення. «Якщо я хочу припаркувати свій мерседес посеред шосе, ви маєте мені таку можливість забезпечити», — сказав нам клієнт після чергових довгих перемовин. Йшлося про покращення функціональності та можливий вплив на платформу, з якою працюють 9 млн користувачів.

Вона пройшла онлайн на платформі Discord; в суботу ввечері відбулась офлайн-вечеря для учасників хакатону у Києві. Щоб домогтися хакатони успіху, потрібно зрозуміти завдання і вирішити її. Якщо немає ідей – можна і потрібно обговорити проблему з експертами Хакатона.

Дізнався я про нього з інтернету і вирішив взяти участь. По-перше, я завжди цікавився тим, що пов’язано з космосом і програмуванням. По-друге, хакатон проходив у Інжиніринговій школі Noosphere на базі Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара (ДНУ), а ДНУ — це моя альма-матер, і мені було дуже цікаво дізнатися, що ж таке там буде відбуватися.

Він проходить за ініціативи Французького національного центру космічних досліджень (CNES) та за підтримки Європейської космічної агенції (ESA) й мережі бізнес-інкубаторів ESA. З 29 вересня по 1 жовтня 2017 року у Києві відбудеться Перший Всеукраїнський освітній хакатон EduHack. Хакатони захопили світ і поступово набувають популярності в Україні. Як саме на хакатонах народжуються проекти або перероджуються існуючі? А для тих учасників, чиї проєкти не отримують фінансування, хакатон все одно стає майданчиком для розвитку власної ідеї. Тут інноватори здобувають нові знання, зав’язують корисні знайомства, обмінюються досвідом.

Tags: No tags

Leave a Comment